JEDNODNIOWA WYCIECZKA DO KORDOBY Z Costa del Sol

 

KORDOBA 

 

WYJAZD: Dzień do ustalenia

GODZINA: Do ustalenia 

CENA za grupę:  minimum 2osoby. 

 

 

 

Wycieczki dla grupy od 5 osób - cena do uzgodnienia. 

 

Transport i pilot w j. polskim  

Odbiór w większości hoteli na wybrzeżu lub w umówionym miejscu na Costa del Sol.

 

Cena nie zawiera biletu wstępu.

 • Meczet
 • Synagoga
 • Most Rzymski
 • Dzielnica żydowska Juderia 


Głównym punktem zwiedzania będzie jedna z najwspanialszych budowli Hiszpanii - Catedral Mezquita, która za panowania kalifów z dynastii Umajadów ustępowała pozycją jedynie Mekce. Mezquita określana jest najpiękniejszym meczetem wybudowanym przez Arabów na Półwyspie Iberyjskim. Na polecenie Cesarza Karola V, na środku meczetu wzniesiono katedrę rzymskokatolicką, co sprawia, że obiekt jest dziś jedyny w swoim rodzaju. Następnie spacer po dzielnicy żydowskiej Juderia, która zachwyca plątaniną wąskich uliczek zachowanych w pierwotnym kształcie. W sercu dzielnicy znajduje się synagoga – jedna z trzech w Hiszpanii, które nie zostały zniszczone po wypędzeniu Żydów w 1492 r. Starówka z Alcazar de los Reyes Cristianos, czyli pałacem-twierdzą Alfonsa XI i Puente Romano, rzymski most na rzece Gwadalkiwir. 


 Program wycieczki:

 • Zwiedzanie kompleksu pałacowego Alhambra (opcjonalne): Alhambra to niezwykłe miejsce o niepowtarzalnym pięknie i bogatej historii. Opcjonalnie możesz zdecydować się na zwiedzanie tego magicznego kompleksu pałacowego. Zauważ, że wizyta w Alhambra wymaga wcześniejszej rezerwacji biletów, ponieważ jest to jedno z najbardziej popularnych miejsc wśród turystów. Podczas wizyty będziesz miał okazję podziwiać wspaniałe ogrody, pałace i twierdzę, które są przykładem mauretańskiej architektury i sztuki.
 • Zwiedzanie dawnej dzielnicy mauretańskiej Albaicin: Następnie udasz się na spacer po urokliwej dzielnicy Albaicin, gdzie wciąż można poczuć ducha mauretańskiej historii Granady. Wąskie uliczki, białe domy i panoramiczne widoki na Alhambrę tworzą niezwykłą atmosferę.
 • Spacer po najbardziej romantycznej uliczce – La Carrera del Darro: Kontynuując wizytę, przejdziesz przez La Carrera del Darro, jedną z najbardziej romantycznych uliczek w Granadzie. Urok tej okolicy emanuje zabytkowymi budynkami, tarasami kawiarni i pięknymi widokami na rzekę Darro.
 • Czas na posiłek i zakup pamiątek: Po intensywnym zwiedzaniu będziesz miał okazję odpocząć i skosztować lokalnych specjałów w jednej z uroczych restauracji lub kawiarni. To także idealny moment, aby zrobić zakupy pamiątek, które przypomną Ci o tym wyjątkowym miejscu.

Cena: 

Końcowa cena zależy od ilości uczestników oraz miejsca odbioru. Prosimy o kontakt w celu uzyskania szczegółowej oferty.

Usługi zawarte w cenie:

 • Odbiór z Benalmadeny oraz miejscowości na trasie wycieczki
 • Przejazd w obie strony
 • Oprowadzanie przez przewodnika po obu miejscowościach
 • Ubezpieczenie

Usługi nieobjęte ceną:

 • Bilety wstępu do płatnych atrakcji i usług lokalnego przewodnika tam gdzie wymagają tego przepisy (np. w Alhambrze)
 • Posiłki

Zalecenia:

Zalecane jest noszenie odpowiedniej odzieży dostosowanej do warunków atmosferycznych oraz wygodne obuwie.

Warunki rezerwacji/anulowania/zmiany terminu: Prosimy o wcześniejszą rezerwację wycieczki. Warunki anulowania lub zmiany terminu będą uzależnione od ustaleń zawartych przy rezerwacji.

Ta wycieczka pozwoli Ci odkryć piękno i historię Granady, a jednocześnie da Ci szansę na relaks i cieszenie się lokalną kuchnią. To wyjątkowe przeżycie, które na długo pozostanie w Twojej pamięci.

 Warunki rezerwacji/anulowania/zmiany terminu